NOVINKY PRO NAŠE HOSTY

Dne 1. března 2015 jsme pro naše klienty znovuotevřeli zrekonstruované prostory balneo provozu hotelu a rozšířili nabídku procedur, při kterých jsou využívány přírodní a regionální léčebné přípravky ( rašelina ), včetně moderních lékařských postupů, kterými můžete dosáhnout maximální relaxace. Náš nový svět saun s finskou, parní, infračervenou saunou a Kneippovým brouzdalištěm ve Vás vyvolá nezapomenutelné emoce, zahřeje na těle i na duši a dodá spousty energie na další dny.

 

NOVINKA

KNEIPPŮV CHODNÍK

je vodoléčebná procedura, kterou objevil německý katolický farář a přírodní léčitel Sebastian Kneipp.

Kneippův chodník se skládá ze dvou  speciálně upravených  potůčků s oblázky. Jak je pro Kneippovu vodoléčbu typické, používá se střídání studené a teplé vody. V jedné nádrži je voda o teplotě asi 40 °C, ve druhé voda o teplotě asi 12 °C. Pacient se  prochází v nádrži s teplou vodou přibližně po dobu jedné minuty, a pak se asi 5 vteřin prochází nádrží s vodou studenou. Tento cyklus několikrát opakuje. Hlavním účinkem této procedury je lepší prokrvení nohou, nastartování metabolismu a zlepšení krevního oběhu. Oblázky na dně potůčků masírují chodidla, střídavé koupele zlepšují prokrvení  všech částí těla. Terapie také napomáhá při bolestech hlavy, syndromu studených nohou a vede k otužování.

 


 

LEDOVAČ  - ledová tříšť

K moderním trendům ochlazování po odchodu ze sauny slouží ledovač.
Ledovač vyrábí šupinkový led ( ledovou tříšť) o teplotě -0,5ºC. Tento led vždy zůstává oddělený v sypkém stavu a nemá ostré hrany. Používá se k lepšímu, rychlejšímu selektivnímu ochlazení těla.  Ledová tříšť se nanáší na tělo v libovolné vrstvě do doby, než pocítíte silný pocit chladu.  Jedná se o ochlazování těla mírnějším způsobem než ledovou vodou. Takové ochlazování je vhodné proti kornatění cév a přispívá ke zlepšení celkového zdravotního stavu.

 POPRVÉ VE SPA HOTELU ULRIKA ...

RAŠELINOVÁ KOUPEL

má vynikající účinky při revmatických chorobách a artrózách, přináší úlevu při bolestech zad, kloubů i svalů, zlepšuje ekzémy, akné a kožní záněty, zmírňuje stavy napětí a stresu, posiluje funkci potních žláz. Prokazatelně pozitivní vliv má na onemocnění pohybového aparátu, při gynekologických zánětech, neurologických a civilizačních chorobách, pomáhá při léčbě lupénky, atopického ekzému, akné, uvolňuje stres, upravuje poruchy spánku a regeneruje organismus. Má také výrazné detoxikační vlastnosti. Optimální doba koupele je 20 minut, za tu dobu se léčivý přípravek stačí rovnoměrně rozvrstvit po celém povrchu kůže a proniknout dovnitř.

 


DETOXIKACE ORGANISMU POMOCÍ PŘÍSTROJE SPLENDID´eau

Přístroj SPLENDID´eau stimuluje vylučování toxinů z důvodu přítomnosti chemických látek pocházejících z léků, znečištěného životního prostředí a potravin.

Při používání této elektrolytické lázně dochází k pročištění orgánů v těle,  snížení příznaků menopauzy, křečí, kandidóz a kožních problémů. Zvyšuje se vstřebávání živin, obnovuje  se imunitní systém a výrazně se pročišťují játra, ledviny, lymfatický systém  a močové ústrojí. Pročištění organismu zrychluje metabolismus, napomáhá předcházet arterioskleróze, zpomaluje se proces stárnutí a zlepšuje se pružnost pokožky. Princip je založen na vylučování odpadních látek z těla pomocí záporných iontů. Tyto ionty jsou zásadité (alkalické) a přirozeně umožní tělu zbavovat se kyselých odpadů. Kyselé odpadní látky jsou přesně těmi, které v těle způsobují potíže a disfunkce v kloubech, tkáních, svalech i orgánech.